Pomysł na altanę

Okres zimowy nie sprzyja ani pracom porządkowym, ani wypoczywaniu na ogrodzie. Skoro nie ma i tak nad czym rozmyślać, może zastanowić się co można zrobić na wiosnę i jak upiększyć swój ogród?
Temat wart jest zastanowienia. Skoro i tak nie ma co robić, proponuję zastanowić się nad projektem altanki. Projekt, to może zbyt mocne słowo,a le mam tu bardziej na myśli, zastanowienie się z jakich materiałów można taką altankę stworzyć.
W zasadzie wyboru zbyt dużego nie ma. Można do jej postawienia użyć drewna, metalu, albo cegły lub kamienia.
Drewno jest jednym z najbardziej popularnych materiałów, używanych do stawiania altanek. Jest ładne, trwałe i łatwo się je formuje. Do uformowania odpowiedniego kształtu wystarczy piłka do cięcia drewna i hebel stolarski. Kolejnym materiałem z którego można postawić altankę jest metal. Jest on twardy, zdecydowanie brzydszy niż drewno, ale bardziej trwały i ma większą wytrwałość na ciężary. W lecie można spróbować opleść całą altankę rośliną i wtedy mamy zielony, bardzo przyjemny domek. Problemem mogą się okazać owady, których będzie więcej niż w przypadku altanki drewnianej, i brak zadaszenia a więc problem w deszczowe dni.
Ostatnim materiałem, który może zostać użyty do budowy altanki jest cegła lub kamień. W praktyce wygląda to w ten sposób, że cegły używa się jako głównego materiału do budowy, natomiast kamień służy jako element wykończeniowy i ozdobny.
Zrobiliśmy krótki szkic, z czego może powstać potencjalna altanka. Od pomysłu do przemysłu jest bardzo długa droga, ale zawsze przy każdej pracy najważniejsze rzeczy to pomysł i chęć jego wykonania.